teisipäev, 23. märts 2010

Porgandirullbiskviit


-->
Sellel nädalal on meil Kokkuhoiu kokaklubis teemaks "Köögiviljad kookides", nii katsetame kooke teha porgandist, kartulist, kõrvitsast, peedist ja suvikõrvitsast. 10 erinevat küpsetist, mis me tegime, said esmaspäevases grupis kõik positiivsed hinnanagud, kolmapäevase grupi arvamused on veel teadmata.
Retsept: Sille Varblane

Rullbiskviit:
3 muna
1 dl suhkrut
3 dl peenelt riivitud toorest porgandit
2 dl jahu
1 tl küpsetuspulbrit
0,5 tl kaneeli

Vahusta munavalged kõvaks vahuks. Munakollased vahusta suhkruga heledaks vahuks. Munakollasevahule lisa küpsetuspulbri ja kaneeliga segatud jahu ja peenelt riivitud porgandid ning munavalgevaht. Sega ettevaatlikult kõik segamini, pane küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile, küpseta 200-kraadise ahju keskmises vahes 10 minutit.
Pane lauale puhas ahjuplaadi suurune küpsetuspaberitükk. Tõsta küpsetuspaberiga rullbiskviit laual oleva küpsetuspaberi kohale ja aseta see paberile nii, et rullbiskviidi pool jääb vastu küpsetuspaberit. Siis hakka ettevaatalikult, vajadusel noa abil rullbiskviiti küpsetuspaberi küljest lahti võtma.
Kui saad küpsetuspaberi koogi küljest lahti, tee kraani all käega vett paberile pannes küpsetuspaber märjaks ja pane märg paberi pool vastu rullbiskviiti, siis ei lähe rullbiskviit kõvaks ja seda saab jahtunult kenasti rulli keerata.

Täidis:
200 g kohupiimapastat
100 g peenelt riivitud toorest porgandit
2 spl suhkrut

Sega kõik kokku.
Kata täiesti jahtunud rullbiskviit täidisekreemiga, nii et äärtest jääb ilma täidiseta.
Keera küpsetuspaberi abil rulli, jäta liitekoht alla, paki küpsetuspaberisse ja hoia umbes 1 tund enne lahti lõikamist külmkapis.


1 kommentaar:

Ülle Vellend ütles ...

Aitäh, proovisin järgi - maitsev. Lisasin osale enne kohupiima veel pohlamoosi - see maitse meeldis meile veel rohkem. Muidu tundus liiga magus.

Related Posts with Thumbnails