esmaspäev, 29. märts 2010

Mulgi puder ja herne-kartulipuder (hernetamp)

Tegime kokkuhoiu kokaklubis, lisandiks serveerisime praetud sibularõngaid. Minule isiklikult hernetamp ei meeldinud. Vasakul hernetamp.

MULGI PUDRER

2 kg kartulid
2 dl odrakruubid (panime odratangu)
soola
Kui tegin kruupidest, siis panin eelmisel õhtul 2 dl odrakruupe vette likku (panin kaussi, vett kõvasti üle tangude).

Enne söögi tegemist koorisin ja tükeldasin kartulid, panin potti, sinna peale panin tangud, millelt valasin enne vee pealt ära. Vett panin nii palju, et kartulid ja tangud olid ilusti kaetud, aga vett eriti palju rohkem ka polnud. Alguses kui keema hakkab tekib halli vahtu, mis tuleks ära võtta. Lisasin soola (1,5 dessetlusikatäit - pool 8-liitrist potitäit oli kartuleid) ja keetsin paar tundi. Soola ei või nii palju panna kui lihtsalt kartulite keetmisel, sest vett ei valata ju ära ja kõik sool jääb toidu sisse.
Vett pealt ära ei valata, söök tambitakse pudrunuiaga ühtlaseks ja vahustatakse veel mikseriga üle.
Lisandiks sobivad hästi praetud lihakuubikud, aga ka lihtsalt praetud sibulad või kehvematel aegadel võisilm.

Seistes läheb tunduvalt paksemaks.

Lihakuubikute tegemiseks võtsin läbikasvanud lihatüki, lõikasin väikesteks kuubikuteks ja praadisin pruuniks. Lisaks võib praadida ka sibularattaidHERNE-KARTULIPUDER (hernetamp)

Toidutare

300 g kuivatatud herneid
100-150 g suitsupekki või -sinki
5-6 kartulit
1 kl piima
soola
1-2 sibulat

Leota herneid külmas vees 6-7 tundi, seejärel pane leotamisveega keema. Kui herned on poolpehmed, lisa kuubikuteks lõigatud suitsupekk ja tükeldatud kartulid, keeda pehmeks, suru purdrunuiaga katki, lisa kuum piim, klopi läbi ja maitsesta. Sibulad lisa koos pekiga. Lisandiks võib pakkuda suitsuliha. Lisasime praetud singikuubikud alles lõpus pudru hulka.

Kolmapäevases kokaklubi grupis sai hernetambile rohkem vett pandud, nii et tulemuseks oli selline püreesupp, mis maitses mulle rohkem kui paks puder, kus oli hernemaitse väga intensiivne.

Kommentaare ei ole:

Related Posts with Thumbnails